godz. 08:30-09:00
Rejestracja uczestników i kawa powitalna
foyer piętro I
Otwarcie konferencji
Powitanie uczestników, moderacja: Beata Tadla
Wystąpienie Katarzyny Opiekulskiej-Sozańskiej, Managing Director LSJ HR Group
Maciej Herman
Dyrektor Zarządzający Lotte Wedel sp. z o.o. (E.Wedel)
Czy i jak HR powinien spełniać oczekiwania biznesu? A może raczej to biznes powinien odpowiadać na oczekiwania HR?
W ostatnich latach poprzeczka wyzwań stojących przed biznesem poszybowała mocno w górę. Co to oznacza dla sfery ludzkiej? Co oznacza dla managerów? Czy działy HR powinny adekwatnie reagować na te wyzwania, czy raczej je antycypować? Jakie aktualnie powinny być priorytety pracowników zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi? Jak poruszać się w gąszczu pseudonaukowych teorii zarządczych? Spróbujmy zmierzyć się z odpowiedziami na te nurtujące pytania.
Sławomir Łopalewski
Dyrektor Zarządzający Lux Med Ubezpiecznia
Pełna opieka w zespole – HR i biznes w trosce o pracowników
Świat biznesu nieustannie ulega transformacjom i ma to bezpośredni wpływ na działy HR – nieustannie rekrutujące i wychodzące naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Jak będą kształtować się benefity pracownicze w dobie zmieniającego się świata, zmiany roli przywództwa biznesu i wpływu działów HR na ich wybory? Czy można zapewnić pracownikowi szeroko pojęty spokój, oferując benefit? Jaką odpowiedź ma na to LUX MED z Ubezpieczeniem Szpitalnym „Pełna opieka” – opowie Sławomir Łopalewski.
prof. Witold Orłowski
Profesor ekonomii, główny doradca ekonomiczny PwC Polska
Świat w roku 2023 i trzy magiczne słowa: wiedza, innowacje, dostosowanie
Żyjemy w czasach ogromnych zmian technologicznych i przełomowej rewolucji w gospodarce. Wiek XXI to z jednej strony sznur niszczycielskich czarnych łabędzi, a z drugiej ogromny postęp. Stanowi to bezprecedensowe wyzwanie dla krajów, organizacji i dla ludzi, ale także daje im bezprecedensowe szanse rozwojowe. Trzy magiczne słowa to: wiedza, innowacje, dostosowanie.
Artur Dzięgielewski
Head of HR & Accounting, Smartlunch sp. z o.o.
Pracownice branży produkcyjnej – jak sprostać ich oczekiwaniom? 8 kluczowych obszarów w HR wg przeprowadzonej analizy
Wszystko wskazuje na to, że kobiety w branży produkcyjnej oczekują od swoich pracodawców konkretnych działań i odpowiedniej polityki personalnej. Na podstawie wyników ankiety można wyróżnić osiem kluczowych oczekiwań, które są niezwykle ważne dla pracownic. Podczas mojej prezentacji omówię te oczekiwania oraz przedstawię sugestie, jak pracodawcy mogą sprostać tym wymaganiom. W ten sposób będziesz miał/miała wgląd w realne potrzeby kobiet pracujących w branży produkcyjnej i będziesz w stanie wdrożyć konkretne działania, które poprawią ich satysfakcję z pracy i lojalność wobec firmy. Choć prezentowane badania dotyczą branży produkcyjnej, to wynikające z nich obszary do poprawy mają już bardzo uniwersalny wymiar i mogą stanowić wskazówki działań dla pracodawców niezależnie od branży.
Foyer, I piętro
Prezes Zarządu Conperio Sp. z o. o.
„Ile to dużo, a ile za mało? – absencja chorobowa w różnych organizacjach, klasyfikacja absencji, typy absencji, benchmark organizacji, sposób pomiaru, niejednolitość danych”więcej
W prelekcji m.in. minima i maksyma osiągane przez absencję w przedsiębiorstwach, metody benchmarkingowe i dlaczego nie pasują do większości organizacji. W jakich przedsiębiorstwach absencja jest wyższa, w których niższa, od czego zależy, kiedy powinna rosnąć, a kiedy spadać. Jakie są typy polskiej absencji, a także o danych absencji od ZUS i tych od Conperio oraz o bieżącym podejściu i prawodawstwie, rozstrzygnięciach sądów, czy problemach, jakie generuje absencja – np. wysokością kosztów z nią związanych. Kompendium wiedzy o absencjach pracowników!
Panel dyskusyjnywięcej
Marek Wójcik, Senior Vice President 3Shape Poland Sp. z o. o.
Anna Bachanek, HR Manager 3Shape Poland Sp. z o. o.
Ekspert
Edyta Pawlak, HR Manager Sia Abrasives Sp. z o. o. (a Bosch company)
Założycielka i Prezes Zarządu Van Dahlen Group Sp. z o.o
Umarł król, niech żyje zespół – czyli o upadku klasycznego przywództwa więcej
Czy polscy liderzy są gotowi na odejście od „folwarcznego” stylu zarządzania? Czy pracownicy najmłodszego pokolenia wciąż podążają za tymi samymi autorytetami, czy zmienili obiekt – jeśli tak, to kim jest? Co dokładnie oznacza w praktyce empatyczne przywództwo i jak je rozwijać w codziennym działaniu?
Lunch Biznesowy
Foyer, I piętro
Robert Kozak
Dziennikarz, Ekspert Zarządzania, Trener Biznesu, wykładowca akademicki
Budowanie motywacji i zaangażowania zespołów w czasach niepewności i niejasności
Z roku na rok działamy w coraz bardziej nieprzewidywalnych okolicznościach i musimy sobie z tym radzić. Ta sytuacja wymaga zmian w sposobach zarządzania. Współcześni liderzy muszą najpierw poradzić sobie ze swoimi własnymi emocjami, wynikającymi z poczucia niepewności i niejasności, żeby pomóc swoim potem ludziom w odnalezieniu się w tych okolicznościach. Warunki niepewności i niejasności wymagają zmiany struktury działania i komunikacji – hierarchiczna, scentralizowana struktura już dzisiaj nie wytrzymuje próby. Podczas prelekcji dowiesz się Co musimy w sobie zmienić i jakie metody zarządzania zespołami sprawdzają się w tych zwariowanych czasach.
Michał Sejwa, Marcin Walachowski
Telesales Lead i Key Account Manager, OLX Praca
OLX Raport Know How 2023: Ewolucja HR
więcej
Zmiany na rynku pracy widać zarówno w podejściu kandydatów, jak i w aktywności rekrutacyjnej pracodawców. Zespół OLX Praca przedstawi dynamikę tych przemian, przeanalizuje trendy i podzielili się receptą na sukces!
Sebastian Kotów
psycholog zarządzania, wykładowca akademicki, przedsiębiorca, mentor i mówca biznesowy
Mądrość wymaga radykalnego eliminowania iluzji
więcej
W dzisiejszych niepewnych czasach, zdolność radzenia sobie z dyskomfortem i złożonością staje się kluczową umiejętnością każdego menedżera. Sebastian podczas swojego wykładu opowie o najistotniejszych kwestiach funkcjonowania w biznesie, których trzeba być świadomym w obecnych czasach.
- Dlaczego tolerancja dyskomfortu jest krytyczna: Zrozumiesz, jak kluczowe dla rozwoju jest zmaganie się z trudnościami i niepewnością.
- Jak przezwyciężać stagnację i chaos: Odkryjesz, jak kwestionowanie ograniczających przekonań może stać się najkrótszą drogą do sukcesu.
- Dlaczego musisz na nowo ocenić swoje założenia: Dowiesz się, dlaczego wiele z naszych dawnych przekonań i pomysłów jest już dzisiaj przestarzałych.
- Jak radzić sobie ze strachem i niepokojem: Zastanowimy się, czy nasze obawy są rzeczywiście uzasadnione, czy też są jedynie wytworem naszej wyobraźni i skłonności do katastrofizowania.
- Jak dostrzegać szanse w trudnych okolicznościach: Nauczysz się, jak wykorzystać aktualne wyzwania jako szansę na rozwój i postęp.
Zakończenie konferencji, networking