Szczecin Business & HR

HR-monia biznesu, czy kryzys przywództwa?
O kierunkach na rynku pracy w dobie niestabilnego świata.

24.05.2023 r.

 

O konferencji

Już 24 maja 2023 roku, w hotelu Courtyard by Marriott Szczecin City, odbędzie się V edycja konferencji Szczecin Biznes & HR. Tym razem wydarzeniu przyświeca hasło: HR-monia w biznesie, czy kryzys przywództwa? O kierunkach na rynku pracy w dobie niestabilnego świata. Uczestnicy konferencji, jak co roku, będą mogli skorzystać z szerokiej wiedzy i doświadczenia prelegentów – najlepszych profesjonalistów w swoich dziedzinach. Przedstawiciele branży HR i biznesu opowiedzą o tym, jak sprawnie połączyć oczekiwania biznesowe i możliwości HR-owe, o odchodzeniu od modelu klasycznego przywództwa czy wyzwaniach na przyszłym rynku pracy. Liczymy na Twoją obecność i zaangażowanie.

Spotkajmy się na Szczecin Biznes & HR 2023!

4 WYSOKO OCENIANE KONFERENCJE
790 UCZESTNIKÓW WSZYSTKICH EDYCJI WYDARZENIA
36 WYSTĄPIEŃ ZNAKOMITYCH EKSPERTÓW
40 GODZIN INTERAKCJI BIZNESOWYCH

Prelegenci

Dyrektor Zarządzający LOTTE Wedel, właściciela marki E. Wedel. W firmie od 2008 roku. Z rynkiem FMCG związany od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał zajmując stanowiska w działach komercyjnych takich firm jak Kompania Piwowarska, Frito Lay i Procter and Gamble. Pełnił funkcję przewodniczącego jury największego konkursu marketingowego na świecie tj. Effie awards 2021. Zdobywca tytułu Male Champion of Change za działania na rzecz równości w biznesie. Aktywny uczestnik wielu wydarzeń i konferencji branży FMCG.

Sebastian Kotow – praktyk, badacz, wykładowca psychologii zarządzania na studiach MBA oraz podyplomowych studiach na kierunku Psychologia biznesu dla menedżerów na Akademii Leona Koźmińskiego. Autor bestselleru – „Matematyka Zaufania” (2018), współautor serii książek napisanych wraz z Brianem Tracym – „Ty wybierasz cel, my pokazujemy drogę!” (2015), „Ty postaw na zmianę, my pokażemy Ci, jak jej dokonać” (2016). Sebastian prowadzi wykłady biznesowe oraz inspirujące power-speeche! Dodaje energii, prowokuje i skutecznie motywuje do zmian!

Z wykształcenia psycholog – ukończyła Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, ze specjalizacjami psychologia biznesu oraz zarzadzanie zmianą, obecnie pisze doktorat z zakresu charyzmy. Od prawie 20 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń, coachingu i doradztwie. Współpracuje głównie z korporacjami, a do grona jej klientów należą̨ m.in. Amazon, Facebook, Google, Shell, Unilever i wiele innych. Najchętniej wspiera liderów w rozwijaniu ich umiejętności empatycznego przywództwa, budowania autorytetu opartego na spójności i autentyczności oraz prowadzeniu tzw. „trudnych” rozmów. Autorka trzech książek, ekspert w Radiu ZET i telewizji TVN24. Według Forbesa jedna z najbardziej wpływowych kobiet na polskim LinkedIn.

Profesor nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska. W przeszłości szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i Rady Gospodarczej Rządu, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej. Wykładał na licznych uczelniach w Polsce i za granicą. Autor 15 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet. Ostatnio opublikował podręcznik ekonomii dla nastolatków: „Ekonomia dla ciekawych czyli co zeznał porwany profesor” i uruchomił wraz z partnerami ogólnopolski projekt edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych i średnich www.porwaniprzezekonomie.pl.

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w kompleksowym budowaniu biznesu ubezpieczeniowego, głównie w obszarze bancassurance oraz w modelach wielokanałowych. Znany jest z doskonałego rozumienia aktualnych potrzeb, determinacji w poszukiwaniu rozwiązań oraz nieszablonowego podejścia do zarządzania zespołami i projektami.
Przez ponad dekadę był CEO PKO Ubezpieczenia, wcześniej CEO oraz Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing Nordea Życie, długoletnim członkiem Komisji Rewizyjnej PIU. Przez wiele lat pracował także w firmach doradczych, głównie Deloitte Consulting. Absolwent IESE Business School/AMP oraz kursów menadżerskich na Harvard Business School i Kellogg School of Management, a także Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z mediami związana od 1991 roku. Prowadziła główne programy informacyjne w największych stacjach telewizyjnych –  w m.in. główne wydanie Faktów, a w TVP – Wiadomości oraz programy publicystyczne. Obecnie w Onet Rano. Autorka czterech książek. Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim i SWPS. Prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych i medialnych. Zdobywczyni m.in. prestiżowego tytułu „Mistrz mowy polskiej”.

Polski dziennikarz, menedżer, ekspert zarządzania, trener biznesu, wykładowca akademicki, autor książek dla biznesu. Relacjonował jako reporter obrady Okrągłego Stołu dla Radia Wolna Europa, Głosu Ameryki i BBC. W latach 1990–2005 pracował w BBC, początkowo jako reporter, potem jako szef warszawskiego oddziału radia BBC, którego był twórcą. Uczestniczył w powołaniu Inforadia (dzisiaj Tok FM). W latach 2005–2006 szef „Wiadomości” i „Teleexpressu” w TVP1. Był prezesem i udziałowcem polskiego oddziału Brian Tracy International, międzynarodowej firmy doradczej. Był też headhunterem – pełnił funkcję Executive Director w amerykańskiej firmie executive search Russell Reynolds Associates. Jako konsultant i trener wspiera organizacje w zakresie budowania strategii biznesowych i przywództwa.

W serwisie OLX prowadzi zespół telesprzedaży w kategorii Praca. Absolwent Uniwersytetu SWPS. Doświadczenie rekrutacyjne zdobywał wielokrotnie, budując zaangażowane zespoły sprzedaży. Przed dołączeniem do OLX, przez kilka lat związany ze sprzedażą bezpośrednią usług finansowych oraz sprzedażą w kanałach zdalnych wiodących polskich banków. Prywatnie klubowy gracz squasha oraz kucharz amator.

Key Account Manager w OLX Praca. Ze sprzedażą związany od początku swojej kariery zawodowej. Najbardziej lubi poznawać ludzi, dlatego od ponad 10 lat współpracuje z nimi zawodowo. Łączy wiedzę, doświadczenie oraz pasję, aby jak najlepiej wykorzystać swój potencjał. Przed OLX związany m.in. z takimi markami jak Orange, Allianz, Prywatnie jest szczęśliwym mężem i tatą dwuletniego Oliwiera. U jego boku zawsze plączą się dwa psy – Labrador i Beagle. Uwielbia aktywny wypoczynek na łonie natury, w szczególności górskie krajobrazy i rozległe wody.

Head of HR & Accounting w SmartLunch Sp. z o.o., pomysłodawca i organizator ogólnopolskiego konkursu People Innovation, laureat konkursu Top HR Manager in Action 2019, topowy głos polskiego LinkedIn 2020, ekspert ds. HR, autor wielu artykułów o tematyce HR, prelegent na licznych konferencjach o tematyce HR. Doświadczenie zawodowe zdobywał w branżach HR, TSL, finansowej, w sprzedaży i obsłudze klienta. Od początku kariery zawodowej marzył o pracy w obszarze HR, do którego trafił w 2015 roku. Do kluczowych obszarów HR, w których działa należą: rekrutacje, współpraca z biznesem – rekomendowanie odpowiednich rozwiązań w zakresie zarządzania zespołem i organizacją, prowadzenie szkoleń, rozwój pracowników, benefity pozapłacowe oraz systemy motywacyjne, prowadzenie działań employer branding i CSR. Stworzył od podstaw działy HR w trzech organizacjach o zróżnicowanych profilach: Agencja Zatrudnienia, Transport, Spedycja, Logistyka oraz Nowe Technologie.

Absolwent nowosądeckiego WSB – National Louis University, z tytułami Bachelor oraz magister informatyki w zarządzaniu. Z branżą HR związany od 2009 roku.
Założyciel firmy Conperio, największego i najbardziej doświadczonego w problematyce absencji chorobowej przedsiębiorstwa konsultingowego na polskim rynku. Od 2015 roku Prezes Conperio Sp. z o.o. – właściciela projektu ogólnopolskiego programu badania zjawiska absencji chorobowej oraz programu audytu absencji chorobowej. Wśród obsługiwanych firm są podmioty zatrudniające od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy pracowników z terenu całej Polski. Nieustannie poszukujący metod i narzędzi, które uczynią obszar zarządzania absencją chorobową funkcją strategiczną działania oraz rozwoju przedsiębiorstw. Od lat udziela komentarzy eksperckich dla takich mediów jak Polsat News, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Dziennik Gazeta Prawna, Prawo.pl, PulsHR.pl i wiele innych.

Weź udział w wydarzeniu

jeśli jesteś menadżerem, właścicielem firmy, członkiem zarządu i dążysz do rozwoju organizacji
jeśli chcesz skuteczniej zarządzać zespołem w sytuacjach kryzysowych
jeśli chcesz pogłębić wiedzę z zakresu motywowania i budowania zaangażowania pracowników
jeśli interesują Cię kompetencje, dzięki którym stawisz czoła przeciwnościom losu
jeśli ważna jest dla Ciebie efektywność osobista, motywacja do osiągania coraz lepszych wyników oraz praca z emocjami i nawykami
jeśli chcesz poznać narzędzia do rozwoju własnego i Twoich pracowników

Program konferencji

Program

24.05 godz. 08:30-09:00 Rejestracja uczestników i kawa powitalna foyer piętro I godz. 09:00-09:15 Otwarcie konferencji więcej Powitanie uczestników, moderacja: Beata Tadla Wystąpienie Katarzyny Opiekulskiej-Sozańskiej, Managing Director LSJ HR Group godz. 09:15-10:15 Maciej Herman Dyrektor Zarządzający Lotte Wedel sp. z o.o. (E.Wedel)  Czy i jak HR powinien spełniać oczekiwania biznesu? A może raczej to biznes powinien […]

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Program została wyłączona

25.05.2023 r.

Zarządzanie najmłodszymi pokoleniami pracowników.
Intensywny warsztat praktyczny z Sylwią Królikowską.

„Pewnie wielu z nas pamięta zaskoczenie jako towarzyszyło nam gdy na rynku pracy pojawiło się bardzo świadome siebie i swoich potrzeb pokolenie nazywane Millenialsami. Po pokoleniu Millenialsów przyszedł czas na jeszcze bardziej gotowe i chętne do zmian pokolenie PostMillenialsów. A co jeśli powiem Wam, że na horyzoncie już szykuje się do wejścia na rynek pracy pokolenie Alpha? W trakcie spotkania porozmawiamy o tym:

  • jakie są mocne strony ale i wyzwania najmłodszego pokolenia pracowników?
  • w jaki sposób współpracować z najmłodszymi pracownikami by tworzyć pełną zaufania i szacunku atmosferę?
  • jak przekazywać wiedzę najmłodszemu pokoleniu pracowników i jednocześnie czego liderzy mogą się od nich uczyć każdego dnia?”
    Sylwia Królikowska

 

Program warsztatu

Program02

25.05 godz. 08:30-09:00 Rejestracja uczestników i kawa powitalna foyer piętro I godz. 09:00-11:30 Część I warsztatu godz. 11:30-11:45 Przerwa kawowa godz. 11:45-13:00 Część II warsztatu

Posted in Bez kategorii | Możliwość komentowania Program02 została wyłączona

Patronat honorowy

Patroni medialni

                                    

Partnerzy Główni

 

 

 

 

Partnerzy

 

Dołącz do grona Partnerów
Zapraszamy Ciebie i Twoją firmę do zaangażowania się w wyjątkową inicjatywę i dołączenia do grona Partnerów Szczecin Biznes & HR 2023.